Pierwsza domowa porażka od prawie roku

Dobiegła końca trwająca 11 miesięcy passa Leśnika bez porażki w Gorenicach. Ostatnia ligowa porażka miała miejsce 20 maja 2018 r. z Pogonią Miechów. Potem przez kolejnych 12 spotkań w A klasie (2 w sezonie 17/18 i 10 w sezonie 18/19) Leśnik nie dał się pokonać. W ostatnią sobotę zwycięstwo odniósł Legion Bydlin 1:2.

Legion Bydlin wygrał ostatnie 6 spotkań, w tym wszystkie 5 w tym roku. Wiadomo było, że nie będzie to łatwa przeprawa i że atut własnego boiska może już nie pomóc. Goście szybko objęli prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony z bliskiej odległości piłkę do bramki skierował ich super strzelec Maciąg. Ten sam zawodnik w 11 minucie podwyższył prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od jednego z zawodników w murze czym zmyliła Szczepankiewicza i wpadła do siatki. Podłamany Leśnik za wszelką cenę próbował strzelić kontaktowego gola. Niestety gości ratował bramkarz lub poprzeczka. Po zmianie stron Leśnik całkowicie zdominował grę. Legion starał się kontrować lecz wynik nie zmieniał się. Najwięcej zaczęło się dziać tuż przed końcem spotkania. W 89 minucie bramkę dla Goreniczan zdobył Andrzejczyk. Chwilę później po strzale Kurkowskiego bydliński bramkarz sparował futbolówkę na słupek a następnie ta wróciła do niego tocząc się po linii. To nie był koniec. W doliczonym czasie gry Leśnik mógł jeszcze doprowadzić do wyrównania po rzucie rożnym ale niestety piłka nie wpadła do bramki. Sędzia zagwizdał po raz ostatni i porażka stała się faktem.

Skład: Szczepankiewicz – Kurkowski, Kańczuga, Kiczko – Bigaj (46′ Ścigaj), Łaskawiec (87′ Przybylski), Tondos, Kruczek (77′ Lipiński), Mandecki (87′ A.Kondek) – Chabinka, Andrzejczyk.

Żółte kartki: Łaskawiec, Andrzejczyk, Kurkowski.