Podsumowanie rundy jesiennej

Leśnik Gorenice, Legion Bydlin, Wielmożanka Wielmoża – w takiej kolejności po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 prezentuje się podium tabeli olkuskiej A-klasy. Czy można mówić o jakiejś niespodziance? Raczej nie, bowiem już przed startem sezonu było wiadomo, że Leśnik jak na A-klasowe warunki skompletował mocny skład, Legion to solidny zespół już od kilku sezonów, a Wielmożanka szczególnie na swoim boisku nie zwykła tracić punktów.

Lider z Gorenic z piętnastu jesiennych spotkań wygrał dwanaście, trzy przegrał. Zgromadził 36 punktów i jest na najlepszej drodze do awansu do „okręgówki”. Leśnik nad drugim w tabeli Legionem ma cztery oczka przewagi. „Koniczynki” z Bydlina chcąc włączyć się do gry o główną premię sezonu, wiosną będą musiały wystrzegać się słabszych występów, których w ostatnich tygodniach było przynajmniej pięć. W tych przypadkach Legion nie był w stanie zgarnąć pełnej puli. Zajmująca 3. miejsce Wielmożanka (31 punktów) również mierzy wysoko. Zespół z Wielmoży jesienią odniósł dziewięć zwycięstw, a ponadto zanotował też cztery remisy i najmniej z całego grona porażek – raptem dwie.

Kolejne pozycje w ligowym zestawieniu dla Olimpii Łobzów, Strażaka Przybysławice i Ospelu Wierbka. Wszyscy z wymienionych na półmetku sezonu mogą pochwalić się jednakowym bilansem punktów, zysków i strat: po 29 oczek (9 wygranych – 2 remisy – 4 porażki). Do najlepszej szóstki starali się nawiązywać gracze Promienia Przeginia i Prądnika Sułoszowa, a barierę 20 punktów udało się też przekroczyć Spartakowi Charsznica i rezerwom wolbromskiego Przeboju. Zespoły z miejsc 11-16 jesienią częściej przegrywały niż cieszyły się z wygranych spotkań. Drugą dziesiątkę otwiera Sokół Gołaczewy, a dalej plasują się: Centuria Chechło, Unia Jaroszowiec, Trzy Korony Żarnowiec, Błysk Zederman oraz Laskowianka Laski. Dwie ostatnie drużyny w tym momencie znajdują się na miejscach spadkowych, więc aby myśleć o utrzymaniu w Klasie A, wiosną zarówno gracze z Zedermana jak i Lasek będą musieli zaprezentować się znacznie lepiej niż w ostatnich tygodniach.

 

źródło: Przegląd Olkuski