Podsumowanie rundy

Runda jesienna sezonu 2018/19 olkuskiej A klasy dobiegła końca. Jaka była dla naszej drużyny? Zapraszamy do podsumowania.

Mało optymistyczne początki
Już pod koniec ub. sezonu Leśnik borykał się z poważnymi problemami kadrowymi, stąd myśląc o dobrych występach w nowym sezonie trzeba było postarać się o wzmocnienia. Pierwsze poważne wzmocnienie nastąpiło na ławce trenerskiej. Po rocznej przerwie do klubu wrócił Czech Radim Zouhar, który prowadził Leśnik w klasie okręgowej. Razem z nim przyszli Wiktor Łaskawiec, Konrad Kruczek oraz Białorusin Eugeniusz Kiczko. Ponadto zespół zasilili: Daniel Szczepankiewicz, Jan Kotnis, Krzysztof Lipiński, Paweł Jasik, Patryk Ligara, Konrad Szczurek oraz po dłuższej przerwie do gry wrócił Dawid Przybylski. W pierwszym sparingu Leśnik uległ beniaminkowi klasy okręgowej Pogoni Miechów 0:3, potem była wysoka porażka w Pucharze Polski z kolejnym beniaminkiem okręgówki – Prądnikiem Sułoszowa aż 1:5. Dopiero w trzecim sparingu udało się odnieść zwycięstwo 4:2 z Hetmanem Dłużec. Zaledwie tylko po 3 meczach i kilku treningach mocno przebudowana drużyna musiała przystąpić do rozgrywek.

Bez porażki u siebie, gorzej na wyjazdach
Najpierw był wyjazd na Laski, gdzie nasza jeszcze mało zgrana drużyna przegrała z gospodarzami 2:1. Kto wie jakby potoczyły się losy tego spotkania gdyby nie głupia czerwona kartka naszego bramkarza Daniela Szczepankiewicza. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/nieudana-inauguracja-sezonu/ Pierwsze śliwki robaczywki. W drugiej kolejce Leśnik urządził lanie Unii Jaroszowiec. Wynik 8:1 pokazuje różnice klas między drużynami. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/pogrom-w-meczu-z-jaroszowcem/Leśnik nie zwalniał tempa i w następnej kolejce zaaplikował aż 5 goli Orłowi Kwaśniów. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/z-orlem-na-piatke/ W 4 kolejce mógł się cieszyć ze zdobycia 1 punktu w meczu z Pilicą Wierbka, bo to gospodarze byli bliżsi zwycięstwa. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/szczesliwy-remis-w-wierbce/ W meczu z Spartakiem Charsznicą, mimo że do przerwy Leśnik przegrywał 1:2, ostatecznie strzelił 2 gole i mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/piekny-comeback/ Niezbyt miło będziemy wspominać wypad do Bydlina. Tamtejszy Legion wygrał z Leśnikiem 2:0. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/z-bydlina-na-tarczy/ Potem był u siebie remis z Wielmożanką Wielmoża. Tylko remis, bo Leśnik nie wykorzystał rzutu karnego. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/tylko-remis/ Z kolejnego wyjazdu Leśnik też wrócił bez punktów, mimo że przez dłuższy czas w meczu ze Strażakiem Przybysławice utrzymywał się remis to ostatecznie gospodarze wygrali mecz 1:0. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/strazak-minimalnie-lepszy/ Goreniczanie w następnej kolejce okazali się lepsi od Olimpii Łobzów. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/wazne-3-punkty/ Na długo wszyscy zapamiętają mecz w Domaniewicach z Hetmanem Dłużec, który w 80 minucie został przerwany po ataku kibica na sędziego. Za ten mecz naszej drużynie przyznano walkower. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/mecz-w-cieniu-skandalu/ W 11 kolejce Leśnik udowodnił kto jest najlepszy w lidze z gminy Olkusz. W derbach pokonał Błysk Zederman 2:1. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/zwyciestwo-w-derbach/ Bardzo łatwe zwycięstwo, bo aż 5:0 odnieśli nasi piłkarze z Trzema Koronami Żarnowiec. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/zarnowiec-bez-szans/ W następnej kolejce z bagażem 5 bramek z Gorenic wyjechała Centuria Chechło. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/do-przerwy-bylo-po-meczu/ Po 5 wygranych z rzędu miał miejsce mecz o którym wszyscy w Goreniach chcieliby zapomnieć. Lider z Bukowna okazał się za mocny. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/blamaz-pogrom-katastrofa/ Na koniec rundy doszło do podziału punktów z Promieniem Przeginia. Więcej: http://lesnik.gorenice.pl/podzial-punktow-na-koniec-rundy/

Statystycznie
Po rundzie jesiennej Leśnik zajmuje 5 miejsce. W 15 spotkaniach rundy zgromadził 27 punktów. Jest pewien niedosyt kiedy wspomni się choćby remis z Wielmożą, bo wtedy Leśnik mógł się postarać o zwycięstwo, podobnie było w meczu z Przeginią, a ze Strażakiem mecz był na remis a niestety po tym meczu nie dopisaliśmy sobie nawet punktu. Patrząc z drugiej strony, szczęście Leśnikowi dopisało w meczu z Wierbką. Zatem trzeba być zadowolonym ze zgromadzonych punktów. Na ten dorobek składa się 8 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Stosunek bramek 38-19. Na swoim boisku w 7 spotkaniach Leśnik odniósł 5 zwycięstw i 2 remisy. Na wyjeździe były to 3 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki. Do lidera nasza drużyna traci 13 punktów. Trener Zouhar w całej rundzie skorzystał z usług 20 zawodników oraz… samego siebie. Tych 21 zawodników stanowi ciekawą mieszankę doświadczenia i młodości. Kilku zawodników takich jak Kurkowski, Kondek, Przybylski zaczynali grę w Leśniku kiedy na świecie nie było m.in. Czajkowskiego, Łaskawca, Kruczka czy Szczurka. Wielu piłkarzy ma spore doświadczenie, które zdobyli w takich klubach jak m.in. KS Olkusz, Orbita Bukowno, Spójnia Osiek czy Przebój Wolbrom. Nie licząc spotkania zakończonego walkowerem, najwięcej meczów rozegrał (14) oraz najdłużej na boisku przebywał Wiktor Łaskawiec (1138 minut), minutę mniej grał Konrad Kruczek (13 meczów), a Krzysztof Lipiński zgromadził 1136 minut (13 spotkań). Żaden z zawodników nie rozegrał wszystkich spotkań od pierwszej do ostatniej minuty. Tylko Łaskawiec był na boisku w każdym meczu. Najlepszym strzelcem w drużynie okazał się Kamil Andrzejczyk, zdobywca 10 bramek (miałby ich 11 ale bramki w meczu z Hetmanem nie wlicza się) w 13 spotkaniach. 5 goli strzelił Konrad Kruczek. Po 3 gole mają: Kiczko, Wróblewski, Łaskawiec, Kurkowski i Ścigaj. 2 razy bramkarzy pokonywali: Mandecki i Zouhar. Jedno trafienie ma Kot. W tej rundzie sędziowie pokazali naszym zawodnikom aż 38 żółtych kartek. Rekordzistą jest porywczy „Żenia”, który zgromadził ich aż 7. Czterokrotnie nasz zespół kończył mecz w osłabieniu. Czerwonymi kartkami karani byli: Szczepankiewicz, Tondos, Wróblewski i Kiczko.

Zapowiedź rudny wiosennej
Zawodnicy wrócą do treningów w styczniu. Runda wiosenna rozpocznie się zapewne w marcu. Czas pokaże w jakim składzie osobowym. Niestety, mimo początkowo licznej kadry, pod koniec rundy trener Zouhar czasem miałem do dyspozycji na meczu 13 zawodników. To stanowczo za mało by móc liczyć na dobry wynik na koniec rozgrywek. Terminarz zapowiada się ciekawie. Wiosną do Gorenic przyjadą lider i wicelider rozgrywek, czyli Bolesław Bukowno i Strażak Przybysławice. Ponadto gościć u siebie będziemy drużyny Legionu Bydlin, Ospelu Wierbka i Laskowianki Laski. A jak pokazała niedawno zakończona runda, Leśnik nie zwykł tracić na swoim obiekcie punktów.