Porażka na koniec sezonu

W rozegranym w tropikalnych warunkach spotkaniu pomiędzy Promieniem Przeginia i Leśnikiem padło aż 9 goli. Niestety o jedno trafienie więcej zaliczyli gospodarze, przez co nasz zespół zakończył sezon bez 3 punktów i ostatecznie zajął 7 miejsce na koniec sezonu 2018/19 A klasy.

Od początku inicjatywę miał Promień, ale dopiero w 18 minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Leśnik wyrównał 11 minut później po strzale głową jednego z najniższych zawodników na boisku – Pawła Jasika. Po tej bramce mecz się wyrównał, ale to znów gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. W 40 minucie Szczepankiewicz wypuścił piłkę z rąk do której dopadł napastnik Przegini. Tuż po zmianie stron, Promień miał już dwubramkowe prowadzenie po nieudanej pułapce offsidowej zawodnik gospodarzy pokonał golkipera Leśnika. W 73 minucie zawodnikom Leśnika pomógł obrońca Przegini, który pokonał swojego bramkarza. Minutę później było 4:2, lecz nie obyło się bez kontrowersji. Po strzale zza pola karnego Szczepankiewicz sparował piłkę przed siebie do której dopadł, będący według zawodników gości na pozycji spalonej piłkarz Promienia. Niestety sędzia gola uznał. W 76 minucie nadzieję na korzystny rezultat dał Dawid Ścigaj, ale 7 minut później Przeginia znów prowadziła dwiema bramkami. Wynik na 6 minut przed końcem ustalił wspomniany Ścigaj.

Ostatecznie Leśnik zajął 7 miejsce. W 30 meczach udało się zebrać 47 punktów, tyle samo co Spartak Charsznica, ale o miejscu zadecydowały bezpośrednie spotkania. W tej rundzie Leśnik odniósł 6 zwycięstw (wszystkie u siebie), 3 remisy oraz zanotował aż 7 porażek. Wiosną na wyjazdach Goreniczanie zdobyli zaledwie 2 punkty… Co jest najgorszym wynikiem w lidze.

Skład: Szczepankiewicz – Przybylski, Kańczuga, Lipiński, Mandecki – Ścigaj, Łaskawiec, Kiczko (56′ M.Kondek), Jasik – Kurkowski, Rak
Żółta kartka: Kańczuga