Remis w strugach deszczu

Leśnik Gorenice wywiózł jeden punkt z zimnej i deszczowej Wielmoży. Garstka kibiców zobaczyła aż 8 goli!

Małe, nierówne, zdecydowanie najgorsze boisko w A klasie oraz aura nie sprzyjały w niedzielę grze w piłkę. Leśnik długo nie potrafił w takich warunkach zagrozić bramce rywali. Dopiero ok 30 minuty najpierw Dawid Chabinka nie wykorzystał dogodnej sytuacji, następnie sędzia nie uznał gola strzelonego przez Pawła Kurkowskiego. Chwilę potem na prowadzenie wyszła Wielmoża po strzale w długi róg. Tuż przed przerwą było 2:0. Pozornie niegroźnego dośrodkowania nie złapał Szczepankiewicz i Wielmoża wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie, w 51 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Chabinka (o którym będzie jeszcze mowa) i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. 2 minuty później dośrodkowanie Jakuba Mandeckiego z lewej strony okazało się strzałem, z którym nie poradził sobie bramkarz Wielmoży i był remis. Wydawało się, że Leśnik złapał wiatr w żagle. Niestety 6 minut później znów nie popisał się Szczepankiewicz, który wypuścił z rąk piłkę i ta trafiła do napastnika Wielmoży, który umieścił ją w siatce. W 65 minucie sędzie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Egzekutor się nie pomylił i znów Wielmożanka była na dwubramkowym prowadzeniu. Leśnik rzucił się do ataku. W jednej z akcji faulowany w polu karnym był Paweł Kurkowski ale sędzia nie podyktował karnego. Zrobił to dopiero w 80 minucie po niebezpiecznym zagraniu obrońcy gospodarzy. Pewnym wykonawcą „jedenastki” był kapitan Paweł Kurkowski. Ten sam zawodnik 8 minut później znów stanął na przeciw bramkarza rywali i znów nie pomylił się. Tym razem karny był podyktowany po faulu na Jakubie Mandeckim. Obrońcy Wielmoży nie potrafili zapanować nad emocjami, gdyż minutę później w polu karnym powalony został Dawid Chabinka, ale tym razem gwizdek sędziego nie został użyty. Równo z 90 minutą sędzia zakończył mecz.

Mimo remisu Leśnik może zostać ukarany walkowerem. Kiedy trwała druga połowa na stronie Podokręgu pojawił się komunikat, że wspomniany Dawid Chabinka ma odbyć karę zawieszenia na 2 mecze właśnie od meczu z Wielmożą za niesportowe zachowanie po meczu z Legionem Bydlin. Komisja Gier i Dyscypliny obradowała 24 kwietnia, ale z jej decyzjami kluby mogły zapoznać się dopiero w niedzielę po południu. Żeby było ciekawiej komunikat do klubu został wysłany kilka minut później po publikacji na stronie. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Skład: Szczepankiewicz – Lipiński (80′ A.Kondek), Kańczuga, Kiczko – Ścigaj (60′ Jasik), Łaskawiec, Kruczek, Mandecki – Chabinka – Kurkowski, Rak (75′ Przybylski).

Żółta kartka: Kurkowski