Wierbka bez szans

Leśnik Gorenice wysoko pokonał Pilicę Wierbka 5:0. To, że 3 punkty trafią do Gorenic było w zasadzie pewne po 45 minutach, gdyż Leśnik prowadził czteroma golami.

Strzelanie rozpoczął już w 11 minucie Konrad Kruczek, 5 minut później rzut karny na gola zamienił Michał Tondos. Ten sam zawodnik w 23 minucie idealnie przymierzył zza pola karnego i było 3:0. Ale to nie był koniec bramek w pierwszej połowie. W 30 minucie przypomniał o sobie kapitan Paweł Kurkowski, który pokonał bramkarza gości głową. Wynik ustalił w drugiej połowie, a dokładnie w 56 minucie spotkania Dawid Chabinka.

Po tym zwycięstwie Leśnik zamienił się miejscem w tabeli ze swoim rywalem z Wierbki. Obecnie Gorenice plasują się na 5 pozycji z 36 punktami.
Było to trzecie zwycięstwo Leśnika w tym roku na własnym terenie. Co ciekawe, ostatnia ligowa porażka w Gorenicach miała miejsce w maju 2018 r.

Skład: Szczepankiewicz – Bigaj, Kurkowski, Kańczuga, Mandecki (60′ A.Kondek) – Ścigaj (30′ Lipiński), Łaskawiec, Tondos (70′ Przybylski), Kruczek, Jasik (68′ Berkowicz) – Chabinka.

Żółte kartki: Ścigaj, Kańczuga.