Żarnowiec bez szans

Leśnik Gorenice nie dał żadnych szans ekipie z Żarnowca wygrywając aż 0:5! Hattrickiem popisał się w tym meczu Dawid Ścigaj.

Bez kapitana Pawła Kurkowskiego, Michała Tondosa i Sebastiana Czajkowskiego nasi piłkarze udali się do Żarnowca na mecz w ramach 12 kolejki A klasy z tamtejszymi Trzema Koronami. Leśnik chciał kontynuować dobrą passę i zdobyć kolejne 3 punkty. Duże, równe, dobrze przygotowane boisko pozwalało na ładną i składna grę. Już w 10 minucie właśnie jedną z takich akcji na bramkę zamienił Dawid Ścigaj. Po tym golu, nasi piłkarze mieli przewagę, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Trzy Korony próbowały, ale albo pewny w bramce był Daniel Szczepankiewicz, albo napastnicy gospodarzy byli łapani na spalonym. Tuż przed przerwą Leśnik mógł strzelić drugą bramkę, ale po strzale trenera Radima Zouhara piłka trafiła w słupek. Po zmianie stron, to co nie udało się trenerowi, udało się Dawidowi Ścigajowi. W 56 minucie wyprowadził Leśnik na dwubramkowe prowadzenie. 8 minut później z prawej strony boiska na strzał zza pola karnego zdecydował się Kamil Andrzejczyk. Wysunięty bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję i było już 0:3. Podłamany Żarnowiec całkowicie odpuścił. Leśnik kontrolował przebieg spotkania i chciał dobić rywala. Udało się to dopiero w ostatnich minutach meczu. Najpierw w 83 minucie znów na listę strzelców wpisał się Dawid Ścigaj, który zdobył gola po indywidualnej akcji. Strzelanie goli w tym meczu zakończył 4 minuty później Konrad Kruczek, który wykorzystał niefrasobliwość bramkarza. Co ważne. udało się w tym meczu zachować czyste konto zarówno jeśli chodzi o bramki jak i kartki.

Skład: Szczepankiewicz  – Szczurek, Kiczko, Lipiński, Mandecki (k) – Ścigaj, Łaskawiec (62′ Przybylski), Kruczek, Andrzejczyk, Wróblewski – Zouhar (70′ Kondek).