Zwycięstwo w derbach

Leśnik Gorenice okazał się lepszy od Błysku Zederman w A klasowych derbach gminy Olkusz. Dwie bramki dla Goreniczan strzelił Kamil Andrzejczyk, jedyne trafienie dla gości padło po samobójczym trafieniu Krzysztofa Lipińskiego.

Przed spotkaniem to Leśnik był zdecydowanym faworytem. Gościom z Zedermana kompletnie nie idzie po powrocie do A klasy. W 10 meczach zgromadzili zaledwie 7 punktów, co dawało im przed ostatnie miejsce w tabeli. Jednak to Błysk wyszedł na prowadzenie już w 16 minucie, kiedy do własnej bramki piłkę głową skierował Krzysztof Lipiński. 22 minuty na boisku przebywał Wiktor Łaskawiec, który odniósł kontuzję kolana. W jego miejsce, pierwszy raz w tym sezonie pojawił się trener Radim Zouhar. W 41 minucie do wyrównania doprowadził Kamil Andrzejczyk, który wykorzystał rzut wolny pośredni. Ten sam zawodnik w 70 minucie zapewnił Leśnikowi zwycięstwo w derbach gminy Olkusz, kiedy po strzale Pawła Kurkowskiego bramkarz gości wypuścił piłkę przed siebie okazję na gola zamienił właśnie Andrzejczyk. Warto odnotować, że mecz był stosunkowo spokojny, sędzia pokazał tylko jedną żółtą kartkę.

Skład: Czajkowski  – Szczurek, Kurkowski (k), Lipiński, Mandecki – Ścigaj, Łaskawiec (22′ Zouhar), Kiczko, Kruczek (89′ Kondek), Wróblewski – Andrzejczyk.

https://drive.google.com/drive/folders/12GbIY-gbkICNOdkRBJs2wZBmolTvD07J?fbclid=IwAR0Nx6tMgHyC-9i-ReK8fw4f05WX0lpJcL_jky7RUWIWngC7DUApHKMjDFQ